Levrek avı nasıl yapılır?

Levrek yakalanması zor ve sabır ve kararlılık gerektiren  avcı bir balıktır.Levrek  her balıkçının tutmayı hedeflediği mücadeleci, zor  ve yakaladıktan sonrada 

yerken bir  o kadarda lezzetli bir balıktır.Levrek çok ürkek şüpheci ve dikkatli bir balık olduğundan yakalamak zordur.Uğraş, sabır ve kararlılık gerektirir.
Levrek yakalamanın yöntemlerden ilk olarak rapala ile başlamak istiyorum.Levrek avcı ve saldırgan bir balık olduğundan uygun seçilmiş bir rapala ile yakalamak mümkündür.Özelikle 9-13 cm arası cam rapala kullanımı levrek için ideal bir yem olacaktır.Levrekler yavru kefalleri veyavru gümüş balıklarını  avlamayıda çok sevdiklerinden cam rapala yerine kefale veya gümüşbalığına benzeyen 9-13 cm arası parlak modellerde kullanabiirz. parlak olması suyun içinde parlayarak balığın dikkatini çekeceğinden önemlidir.
Ürkek ve dikatli bir balık olan levrek için avlanırken kendinizi mümkü olduğu kadar gizlemeniz gerekir.Kayalık bir gölgedeysek bir kayanın üstüne çıkıp suya girmeden avlanablir, suyun içine mecburen girecek isekte hareketlerimzi kısıtlamalı balığı ürkütmemeliyiz.
Rapalayı 1 /  1.5 metre boşluk vererek bağlamalı kurşunsuz olrak atışlarımızı yapmalıyız.Zaten oltayı sararken rapala kendi ağırlığı ile 20 30 cm kadar derine dalacaktır.Buda genel olarak levrek avlamak için uygun bir seviyedir.Levrekler genelde hafif dalgalı ve kayalık bölgelerde avlanmayı severler.Hafif dalgalı havalarda şansınız rapla avında biraz daha fazla olacaktır.Rapalayı atıp yavaş yavaş sarmaya başadığınızda levrek rapaanın çıkardığı sese ve parlaklığa merakına yenik düşüp hemen yaklaşacaktır  rapalanıza fakat uyanık bir balık olduğundan ilk önce takip edecek hemen atlamayacaktır oltanıza.Bu yüzden vazgeçmemeli kararlılık ile at çek yapmaya devam etmelisiniz.

Bölgede balık varsa ve uygun bir rapala ile avlanıyosanız birazda şans sizinle ise muhakkak balığı oltanıza çekmeyi başaracaksınızdır.
 
Levrek avı için sahteler
Levrek avında hangi sahteler tercih edilmeli, verimli avlara giden yol hangi sahteler ile olur diyenler için güzel bir sahte gösterim videosu. Levrek avcıları için faydalı ve bilgilendirici bir video. Rapala ile levrek avıa yeni başlayanlar içinde ders niteliğinde faydalı ve başarıya ulaşmada faydalı olacak görüntüler. At çek yaparak saatlerinizi boşa geçirmeden videoyu izleyerek levrek için gangi rapala kullanılmalı ve ve av nasıl yapılmalı konusunda yeterli bilgiye ulaşabilirsiniz.


levrek avı izle levrek avı video levrek avı 2016 levrek avı levrek yemi levrek için rapala levrek için rapala tavsiyesi rapala ile levrek avı

levrek-nasil-yakalanir.jpg
Sosyal Medyada Paylaş!!!
Hata Bildirimi Yap:

Bu İçeriğe Yapılan Yorumlar

Ziyaretçi Oy Ortalaması

0,00 / 5

Oy Dağılımı

5
0% Complete (danger)
0
4
0% Complete (danger)
0
3
0% Complete (danger)
0
2
0% Complete (danger)
0
1
0% Complete (danger)
0

5.04.2014 17:13:38
----
Rapala ile verimli bir levrek avı yapmak istiyorsanız ilk tercihiniz cam rapala olmalı diye düşünüyorum. Cam rapala ile her zaman daha iyi verim yağlıyorum avlarımda.

2.12.2014 09:16:36
----
Canını okudunuz kuruttunuz balıkları...



En Çok Tıklananlar

 • denizlerde_hava-durumu.PNG Denizlerimizde 3 günlük güncel rüzgar durumu
  Balıkçılar ve denize açılmak için plan yapanlar için denizleri...
 • tavuk-eti-ile-balik-avi-20140802.jpg Tavuk eti ile balık avı
  Tavuk eti ile balık avlanır mı diye düşünüyorsanız işte cevabı...
 • \d/BalikTarifleri/palamut-tava-tarifi-20141015.JPG Palamut Tava Tarifi
  Palamut tava nasıl yapılır, lezzete lezzet nasıl katılır!...     
 • sazanavi-20140208.jpg Sazan avı nasıl yapılır?
  Sazan avı teknikleri & sazan için boili topu kullanımı ve haz...
 • \d/BalikTarifleri/levrek-pisirme-tarifi-20150321 Levrek tava tarifi
  Tavada levrek nasıl kızartılır, evde levrek nasıl yapılır diye...
 • kiyi-balikciligi.JPG Kıyıdan olta ile balık avlamak
  Kıyıdan balık avı nasıl yapılır, kıyı avı için hangi balık ma...
 • yayin-baligi-yemi-20140814 Yayın balığı yemi nasıl yapılır ?
  Solucan, tavuk ciğeri ve pamuk ile yapılan çok ilginç yayın ye...
 • levrek-nasil-yakalanir.jpg Levrek avı nasıl yapılır?
  Levrek hangi havada / hangi rapala ile nasıl yakalanır...