Polietilen Tekne Nasıldır?


Nasıl bir tekne almalıyım diye düşünenler????
Tekne almayı düşünler fiber mi ahşap mı zodyak bot mu alayım diye kafasına takan olta balıkçıları. Hepsini bir kenara koyun desem ne dersiniz. Uzun yıllardır yurt dışında kullanılan ama ülkemizde yüksek fiyatları nedeniyle çok görmediğimiz  polietilen tekne hakkında kısa bir bilgi vermeye çalışacam sizlere.

İlk olarak ahşap tekne aldınız diyelim. Yılda bir bakımı boyası temizlemesi sintine pompası derlter saymakla bitmez. Bışarı çıkarıyım bakımı kendim yapayım deseniz olmaz tekneyi çıkarmak için vinç gelir yüzlerce TL para ister. Ahşap tamam ağır dengelidir ama amacınız olta ile balık tutmak ise hiç yaklaşmayın derim. Sizi yer bitirir ahşap tekne.

Gelelim fiber tekneye. Ahşaba göre biraz daha az bakım ister ama sürekli suda kalacaksa yılda bir sudan çıkarıp temizlik ve boya ister. En kötü yanlarından biride olurda bir yere çarparsınız tekne delinir çatlar falan ondan sonra dikiş tutmaz. Tekne içine su alır motur tekneyi yitmez olur dönüp dolaşıp teknenin altına yama yaparsınız. Birde sürekli kıyıya çekiyorsanız teknenin altı sürekli taşlara vurup size yeni işler çıkartır. Birde fiber ağır olduğundan römorka yüklerken yada evinizin önüze çekmek istediğinizde zorlar sizi.

Kısa birde zodya diyelim. Zodyak aslına hafif temizlik bakım pek istemez ama iyi bakmanız gerekir. Çabuk delinebilir ağır taşımaz ve hafif olduğundan suda çok dengeli değildir. Avda ayağa kalkıp çok haret etme imkanı vermez size. Kendinizi çok güvende hissetmezsiniz.

Gelelim evladiyelik polietilen teknelere. Polietilen tekneye sağlam plastik diyebiliriz aslında. Fibere göre daha hafif, çok daha dayanıklı. Bakım boya  gerekirmez. Güneş ve suya dayanıklı etkilenmez. Tamiri çok kolay ve kesin çözümlü. Alyacağınız polietilen tekne alıp gönül rahatlığı ile balığa çıkabilirsiniz. Kayalık alanlarda denize indirebilir hafif olduğundan 2/3 kişi ile yükleme yapabilirsiniz. Polietilen bir tekne suda kaldığı sürece yosun bağlamaz. Fiber ve ahşap gibi yosun ve midye temizleme derdiniz olmaz yani. Polietilen teknelere 50 yıl gibi bir süre ömür biçilmektedir. (100 yıla yakın bir süre kullanılabilceği bilgiside yapılan araştırmalar sonucu ortaya çıkmakta). Bu teknenin üstünden araçla geçseniz, balyozla vursanız yada kayalardan sürükleseniz sonuç gene değişmeyecektir. Tekne sağlam kalacak kullanmaya devam edeceksinizdir. Tamiride çok kolay olmakta ve kesin çözüm vermektedir. Bu detaylarla birlikte Polietilen Tekne Nasıldır sorusuna azda olsa cevap bulacağınızı umut ediyorum.
 
Peki tamam polietilen tekne alalım ama fiyat nedir derseniz o da gayet uygun aslında. Yabancı markalarda 3,5 metreler 15 binden falan başlarken yerli üretimler 5/6 bin gibi fiyatlardan başlamakta. Son yıllarda yerli üretimler artığından polietilen teknelere olan talebinde artacağını düşünüyorum. 

Sonuç olarak tekne almak istiyorum diyen olta balıkçılarına  polietilen tekneleri tavsiye ediyor bu tekneleri incelemeden karar vermeyin diyorum.

Polietilen tekne fiyatları için tıklayınız.polietilen tekne nasıldır polietilen tekne mersin polietilen tekne sahibinden polietilen plastik tekne fibotek boat 249 polietilen bot fibotek bot fiyatları kontra polietilen bot pans marine tekne yorumları

polietilen-tekne-nasildir-20191216.jpg
Sosyal Medyada Paylaş!!!
Hata Bildirimi Yap:

Bu İçeriğe Yapılan Yorumlar

Ziyaretçi Oy Ortalaması

4,50 / 5

Oy Dağılımı

5
75% Complete (danger)
9
4
17% Complete (danger)
2
3
0% Complete (danger)
0
2
0% Complete (danger)
0
1
8% Complete (danger)
1

5.02.2020 17:43:27
----
İNSANLARI KANDIRMAYIN...! DENİZDE OLAN HERŞEY YOSUN VE MİDYE TUTAR VE BU TEKNENİNDE FİBERDEN TEK FARKI HAMMADDESİ DÜRÜST OLUN BİRAZ AYRICA ARAŞTIRDIM SİZİ AŞIRI YÜKSEK FİYATLAR VE 5 METRENİN ÜSTÜNDE TEKNESİ OLMAYAN BİR FİRMASINIZ HADİ BANA 9 METRE YAPIN O ZAMAN DEDĞİMDE BANA NE DİCEKSİNİZ ?

10.02.2020 15:06:32
----
Sayın yorumcu. Öncelikle polietilen denen maddeyi araştırmanızı tavsiye ederim. Biz site olarak bu ürünün satışını yapmıyoruz. Sadece insanlara faydalı bilgiler sunmaya çalışıyoruz. Şuanda kullanım olarak polietilen tekneler rakiplerine göre bir çok avantajı var. Soyun tutmaması da bunlardan biri bilginize.

26.02.2020 00:18:21
----
Boğazın kaptanı.biraz araştırma yaparsan bu tekne yapımında kullanılan malzemenin nekadar dayanıklı olduğunu anlarsın.IZMIRLI bir firma şuan güney kore ile bununla ilgili 10 yıllık anlasma yaptı.dusun işte gemi yapımında dünya 3. Olan güney kore izmirli firma ile anlaşıyor.gelecegin kucuk ve orta boy ve biraz daha büyükleri bu malzemeden olacak

10.07.2020 15:04:57
----
gniş çaplı bir araştırma yapıyorum kendim fiber kullanıyorum malzemenin et kalınlığı ve tamiri nasıl yapılıyor bu tekneler ilgi alanıma girdi ancak burun kısımları karadeniz poyrazına göre düşük onun için sepken alır yinede güzel tekneler

10.07.2020 15:42:30
----
Şenol bey polietilen tekne tamiri çok kolay ve pratiktir. Tedariği çok kolay olan polietilen(plastik) tamir çubuğu ve ısı tabancaları ile çizikler kolayca kapanabilmekte. Delinmesi zor ama olurda delinirse ısı tabancalrı ile deliklerde çok kolay şekilde tamir ediliyor.

6.09.2020 21:47:05
----
Merhabalar, Şuan bir tersaneye 5.60 boyunda 10 milim polietilen kalınlığı olan konsollu bir tekne yaptırıyorum. Fiber yapanların çoğu merdivenaltı ve Karadeniz?de sürekli çatlama yapıyor, 2 milim ithal polietilen tekneler için aynı şeyi söyleyemem ama 10 milim tekne gerçekten tank gibi ve bir yorumda belirtildiği gibi önüde basık değil.

4.10.2020 10:53:49
----
Merhaba,Polat Bey tekneyi hangi tersaneye yaptırıyorsunuz?Fiyat ne kadar acaba bilgi verebilir misiniz?

11.11.2020 17:06:32
----
Polietilen tekne fikri aklımıza yattı ama daha detaylı bilgi verirseniz sevinirim.

23.11.2020 09:52:10
----
Ben 2 sene 2.49 fibotek marka polietilen bot kullandım. Dengesi,sağlamlığı,güvenirliği çok iyi. Bu sene onu satıp pans marine?den P249 modelde tekne sipariş verdim. şimdi onun gelmesini bekliyorum. Kısacası Kesinlikle polietilen bot ve tekneleri öneririm.

12.01.2021 13:30:20
----
Emre İşler Bende fibotek botu araştırıyorum nasıl memnun kaldın mı ve nasıl bir motor kullandın.

5.02.2021 14:11:44
----
ben 3,55 pan tekne aldım çok memnunum tekne çok sağlam taşlıklı yerden denize çık polyester gibi değil kırılma delinme sorunu yok yapan firmaya çok teşekür ederim iyki varsınız hayırlı işler

23.05.2021 18:11:59
----
Firmanın dört tekne modeli ama detaylı bir şekilde her teknenin anlatımı ve özellikleri mi gösteren bir vidyo yok aynı zamanda 4 50 ellinin iç kapalı yerlerine kapak yapılabilir mi tekneni alt kalınlığı ne dur zemin Aydınlatma yapilabilirmi gibi sinesine ponbasi nereye tente takilimi vsEn Çok Tıklananlar

 • denizlerde_hava-durumu.PNG Denizlerimizde 3 günlük güncel rüzgar durumu
  Balıkçılar ve denize açılmak için plan yapanlar için denizleri...
 • tavuk-eti-ile-balik-avi-20140802.jpg Tavuk eti ile balık avı
  Tavuk eti ile balık avlanır mı diye düşünüyorsanız işte cevabı...
 • \d/BalikTarifleri/palamut-tava-tarifi-20141015.JPG Palamut Tava Tarifi
  Palamut tava nasıl yapılır, lezzete lezzet nasıl katılır!...     
 • sazanavi-20140208.jpg Sazan avı nasıl yapılır?
  Sazan avı teknikleri & sazan için boili topu kullanımı ve haz...
 • \d/BalikTarifleri/levrek-pisirme-tarifi-20150321 Levrek tava tarifi
  Tavada levrek nasıl kızartılır, evde levrek nasıl yapılır diye...
 • kiyi-balikciligi.JPG Kıyıdan olta ile balık avlamak
  Kıyıdan balık avı nasıl yapılır, kıyı avı için hangi balık ma...
 • yayin-baligi-yemi-20140814 Yayın balığı yemi nasıl yapılır ?
  Solucan, tavuk ciğeri ve pamuk ile yapılan çok ilginç yayın ye...
 • levrek-nasil-yakalanir.jpg Levrek avı nasıl yapılır?
  Levrek hangi havada / hangi rapala ile nasıl yakalanır...