Pan's Marine N450 Polietilen TekneKüçük bir tekne sahibi olmak her amatör balıkçının hayalidir. Arkadaşlarınla yada ve ailece tekneyle balığa çıkmak kovaları balıkla doldurmak. Kulağa çok hoş geliyor. Ama şu sözüde unutmayalım en iyi tekne arkdaşının teknesidir. Aslında hem doğru hem yanlış bir söz. Normal şartlar altında doğru. Çünki varsayalım ahşap yada fiber bir tekne aldık. Şöyle 4/6 metre arası. Her yıl karaya alıp bakım yapmak gerek (ahşapsa çok daha uzun iş) karsa  zarar görmüş delinmiş alanlar tamir edilir temizlenir boyanır. Yok ben bakım yapmam derseniz tekne yosuna midyeye boğulur motor tekneyi taşımaz hale gelir. Aslında söz bu açıdan doğru.
Ama dünyada ve ülkemizde son yıllarda revaşta olan bir tekne olan polietilen tekneler ile bu söz mazide kalacak gibi. Nedir bu polietilen derseniz anlayacağımız dilde plastik tek parça döküm sağlam tekneler. Plastiği anlayalım diye kullandım polietilen kelimesi banada ilk başta çok yabancı gelmişti. Polietilen denen sağlam plasik madde sağlami dayanıklı, darbelere karşı mukavemet gücü yüksek, kolay delinip zarar görmeyen bir madde. Gelelim işin en tatlı yanına bu madde güneş ve tuzlu su dan zarar görmüyor ve yosunda tutmuyor. Evet nasıl olur dedğinizi duyar gibyim ama evet doğru. Polietilen maddesi yosun bağlamıyor. Tekneyi denize indirdik 1 sene 3 sene çıkarmayın normal bir tekne gibi hertarafı yosun ve midye ile kaplanmıyor. Yani tekne sahipleri için en büyük dert ve masraflardan biri olan tekneyi karaya alıp temizlik ve bakım yapma olayı ortadan kalkıyor. Genede temizlik yapacam derseniz karaya çıkarıp bir fırça ile tertemiz yapabilirsiniz.
Polietilen tekne özelliği biitimi derseniz henüz bitmedi. 

N450 Polietilen Tekne Özellikleri

 • U Mapa (1 Adet) : Dayanıklılığı maksimize etmek için insert ile güçlendirilmiş 316 kalite kromdan imal edilmiştir.
 • Çekme mapası (1 Adet): 316 kromdan 4mm olarak imal edilmiştir.. İç makarası polietilendir. Polietilen gövde içerisine koyulan üç adet insert ile mukavemet 5 katına çıkarılmıştır.
 • Koç boynuzu (3 Adet): 316 kalite krom ile dayanıklılığı maksimum seviyeye çıkaran özel bir tasarıma sahiptir. Tasarımın tabanı 3mm, makarası 22mm, üst tarafı 4mm'dir. Polietilen gövde içerisine koyulan iki adet insert ile mukavemet 5 katına çıkarılmıştır.
 • Çapa Kutusu: Rotasyon kalıplama ile polietilenden imal edilmiştir. 30 litre hacmindedir.
 • Vardevela (4 Adet): 22mm çapında 3mm krom boru. (65cm)
 • Saklama kutusu + oturak (2 Adet): Rotasyon kalıplama ile polietilenden imal edilmiştir. Her biri 60 litre hacmindedir.
 • Taban (1 Adet): Polietilenden imal edilmiştir. Özel tasarlanan yüzeyi ile kaymayı minimize etmektedir.
 • Iskarmoz (2 Adet):  Gövde içerisindeki özel yuvası sayesinde dayanıklılığı maksimum seviyededir. 316 kromdan imal edilmiştir. Tabanı 3mm, çubuğu 18 mm yarıçaplıdır. Polietilen gövde içerisine koyulan iki adet insert ile mukavemet 5 katına çıkarılmıştır.
 • İp (2 Adet): 7mm kalınlığında ve beşer mt uzunluğundadır. İplerin uçları özel mumlama tekniği ile kaplanmıştır. 7 ton çekme kapasitesi vardır.
 • Su tahliye tıpası : İstenildiğinde teknede bulunan suyu tahliye kanallarından dışarıya tahliye edilmesini sağlar.
 • Saklama deposu (2 Adet): Gövde bütünleşiktir, polietiken kapak ile kapanmaktadır. Her biri 50 litre hacmindedir.
 • Ayna kromu (1 Adet) : 316 kalitede 3mm kromdan imal edilmiştir. Motorun kaymasını engellemek için kabartılı alan oluşturulmuştur.
 • Motor aynası (1 Adet) : 18mm plywood, rotasyon ile imal edilen polietilen içerisine sabitlenip suyla teması engellenmiş ve polietilen gövde ile eşit ömürlü hale gelmiştir.
 • Cidar kapağı (2 Adet) : Teknenin ağırlığını arttırmak ve ekstra saklama alanı olarak kullanıma uygundur. Cidarlar arası nemi ortadan kaldırır.

Polietilen tekne Mersin Polietilen tekne üterimi Polietilen tekne satan firmalar Polietilen tekne üreticisi pans marine tekne fiyatları Polietilen tekne yerli üretim Polietilen tekne alınır mı Polietilen tekne fiyatları pans marine Polietilen tekne n450 Polietilen tekne

pans-marine-polietilen-tekne-mersin.JPG
Sosyal Medyada Paylaş!!!
Hata Bildirimi Yap:

Bu İçeriğe Yapılan Yorumlar

Ziyaretçi Oy Ortalaması

5,00 / 5

Oy Dağılımı

5
100% Complete (danger)
1
4
0% Complete (danger)
0
3
0% Complete (danger)
0
2
0% Complete (danger)
0
1
0% Complete (danger)
0

20.07.2020 21:08:24
----
Yıllardır, tahta teknelerin bakım masraflarından yılmış, kalitesiz polyester teknelerin, ozmoz yapma, midye, matya bağlama, zehirli boya v. s masraflarından bıkmış (topu topu 1,5-2 ay kullanacağı tekneler için, böyle sağlam, bakım masrafı yok denecek kadar az bir yekne, tekne almak istiyenler için çok iyi bir alternatif olacaktır. Yanlız tanıtımın biraz yetersiz olduğunu düşünüyorum, ben yeni gördüm. İzmirde, görüp bilgi alabileceğim biryer var mı acaba.En Çok Tıklananlar

 • denizlerde_hava-durumu.PNG Denizlerimizde 3 günlük güncel rüzgar durumu
  Balıkçılar ve denize açılmak için plan yapanlar için denizleri...
 • tavuk-eti-ile-balik-avi-20140802.jpg Tavuk eti ile balık avı
  Tavuk eti ile balık avlanır mı diye düşünüyorsanız işte cevabı...
 • \d/BalikTarifleri/palamut-tava-tarifi-20141015.JPG Palamut Tava Tarifi
  Palamut tava nasıl yapılır, lezzete lezzet nasıl katılır!...     
 • sazanavi-20140208.jpg Sazan avı nasıl yapılır?
  Sazan avı teknikleri & sazan için boili topu kullanımı ve haz...
 • \d/BalikTarifleri/levrek-pisirme-tarifi-20150321 Levrek tava tarifi
  Tavada levrek nasıl kızartılır, evde levrek nasıl yapılır diye...
 • kiyi-balikciligi.JPG Kıyıdan olta ile balık avlamak
  Kıyıdan balık avı nasıl yapılır, kıyı avı için hangi balık ma...
 • yayin-baligi-yemi-20140814 Yayın balığı yemi nasıl yapılır ?
  Solucan, tavuk ciğeri ve pamuk ile yapılan çok ilginç yayın ye...
 • levrek-nasil-yakalanir.jpg Levrek avı nasıl yapılır?
  Levrek hangi havada / hangi rapala ile nasıl yakalanır...