İstanbul'da Balık Turu Arayanlar


İstanbul'da balık turu arayanlar, boğazda tekneyle balık avı yapmak isteyenler ve kiralık tekne arayanlar...
Balık avı bir çok kişi için vazgeçilmez bir hobi, tutku hatta bazıları için hastalık derecesinde bir uğraş diyebiliriz. Balığa gidileceği zaman günler öncesinden balık avı malzemleri hazırlanır evli erkekler eşlerinden binbir türlü zorlukla izin almaya çalışır ve balık günü beklenir. Ava gidilecek gece uyku hep yarım kalır balıkçı sürekli uyanıp saati kontrol edip vaktin gelip gelmediğinden emin olur. Çünkü balık saati kaçtımı av hüsrana dünüşebilir. Yapılan hazırlıklar boşa gider ve eve boş dönmek çokta hoş olmaz. Her olta balıkçısı av günü olabildiğince seri olmaya çalışır. Balık bir başladımı nezaman kesceği belli olmaz. Balık varken tutmat gerektir. Bu olay böyle uzayıp devam eder. Gelelim tekne ile balık avı turlarına.
Tekne ile balık turları son yıllarda popüler hale gelmiş durumda. Tüm kıyılarda tekne ile turlara çıkartan balıkçılar bu işe güzel bir sektör haline getirmeye çalışıyorlar. Özellikle İstanbul gibi büyük bir şehirde günün her saati balığa çıkmak isteyen olta balıkçısı ve onları balığa çıkarmak isteyen tekne sahibi bulmak mümkün.


Peki İstanbul'da tekneyle balığa çıkıp hangi balıkları yakalanır?
İstanbul' da bilindiği üzere denizin kurufasülyesi de denilen istavrit balığı her mevsim oltaya gelmekte. Özellike mayıs ayı ile kasım arası istavrit avı gayet verimli olmakta. Tekneyle boğaza yada marmaraya açılıp istavrit avına uygun çapari ve derinliğe uygun kurşun (75 - 150 gr arası) ile güzel balık avıları yapabilirsiniz. Balık turuna çıkıyorsanız yanınıza kova, yedek kurşun ve çapari, su, atıştırmalıklar ve yaz ayları için şapka kış ayları için kalın kıyafetler almayı ihmal etmeyin. Turlar ortalama 4 - 6 saat sürdüğünden kendinizi bu süreye göre ayarlayın. İstanbul'da istavritin dışından palamut, mezgit, lüfer avları içinde balık turlarına katılabilirsiniz. Palamut ve lüfer avı biraz daha bilgi ve tecrübe istemektedir. Eğer aile ve arkadaşar ile grupça denize açılmak istiyorsanız sizin için en iyisi istavrit turları olacaktır.İstanbul'da kiralık balıkçı tekneleri genel olarak 4,5 kişilik küçük tekneler ve 15-20 kişilik büyük teknelerden oluşmakta. Grup olrak katılıyorsanız size uygun tekneyi seçebilir yada bireysel tur düzenleyen teknelere tek başınazada katılıp balık avı yapabilirsiniz.


İstanbul'da balık turu ve kiralık tekne nasıl bulunur?
Balık turu sayfamızdan size en yakın teknleri bulup direk olarak tekne kaptanları ile irtibata geçip detaylı bilgi alıp rezervasyon yapabilirsiniz.İstanbu' da kıyıdan balık tutmaktan sıkıldım artık boğaza açılıp kovamı balık ile doldurmak istiyorum diyorsanız deneyimli kaptanlar sizleri bekliyor.
İstanbul balık turları arasından size en uygun tekneyi seçin ve teknede balık yakalamanın farkına varın.

istanbul balık avı turu 2019 istanbul balık avı turları istanbul balık avı turu balik turu istanbul boğazı balık avı turu saroz balık avı turu izmir balık avı turları

istanbul-balik-turu.jpg
Sosyal Medyada Paylaş!!!
Hata Bildirimi Yap:

Bu İçeriğe Yapılan Yorumlar

Ziyaretçi Oy Ortalaması

NaN / 5

Oy Dağılımı

5
NaN% Complete (danger)
0
4
NaN% Complete (danger)
0
3
NaN% Complete (danger)
0
2
NaN% Complete (danger)
0
1
NaN% Complete (danger)
0En Çok Tıklananlar

 • denizlerde_hava-durumu.PNG Denizlerimizde 3 günlük güncel rüzgar durumu
  Balıkçılar ve denize açılmak için plan yapanlar için denizleri...
 • tavuk-eti-ile-balik-avi-20140802.jpg Tavuk eti ile balık avı
  Tavuk eti ile balık avlanır mı diye düşünüyorsanız işte cevabı...
 • \d/BalikTarifleri/palamut-tava-tarifi-20141015.JPG Palamut Tava Tarifi
  Palamut tava nasıl yapılır, lezzete lezzet nasıl katılır!...     
 • sazanavi-20140208.jpg Sazan avı nasıl yapılır?
  Sazan avı teknikleri & sazan için boili topu kullanımı ve haz...
 • \d/BalikTarifleri/levrek-pisirme-tarifi-20150321 Levrek tava tarifi
  Tavada levrek nasıl kızartılır, evde levrek nasıl yapılır diye...
 • kiyi-balikciligi.JPG Kıyıdan olta ile balık avlamak
  Kıyıdan balık avı nasıl yapılır, kıyı avı için hangi balık ma...
 • yayin-baligi-yemi-20140814 Yayın balığı yemi nasıl yapılır ?
  Solucan, tavuk ciğeri ve pamuk ile yapılan çok ilginç yayın ye...
 • levrek-nasil-yakalanir.jpg Levrek avı nasıl yapılır?
  Levrek hangi havada / hangi rapala ile nasıl yakalanır...